Ana Sayfa karma 19 Mayıs 2020

Rallici Lewis Hamilton, En Zengin Sporcu Ünvanını Aldı

Rallici Lewis Hamilton, En Zengin Sporcu Ünvanını Aldı

Ünlü ralli pilotu Lewis Hamilton, Birleşik Krallık’ta en zengin sporcu olma ünvanını aldı. Büyük Britanyalı pilot Lewis Hamilton, Formula 1 takımlarından Mercedes’teki başarısıyla Birleşik Krallık’ta ün yaptı. Lewis Hamilton, son 32 yıl içersinde en zengin sporcu olarak tarihe geçti.

Basında En Zengin Sporcu Olarak Anıldı

Birleşik Krallık’ta bir ajans tarafından yapılan araştırma sonucu en zengin sporcuları belirledi. 2020 yılı için yapılan araştırma sonucunda en zengin sporcular listesinde Lewis Hamilton yer aldı. 35 yaşındaki rallici, geçtiğimiz yıllara göre gelirini 37 milyon sterlin daha artırarak 224 milyon sterline çıkarmıştı. Lewis Hamilton Birleşik Krallıktaki en zengin sporcular arasında ilk sırada yer aldı.

Dünyanın En Zengin Sporcusu Lewis Hamilton

Geçmişi dünya şampiyonluklarıyla dolu olan Lewis Hamilton geçtiğimiz yılın kasım ayında altıncı kez dünya şampiyonluğuna ulaşmıştı. Hamilton en zengin sporcu araştırmasında da son 32 yılın lideri oldu. 200 milyon sterlin sahibi olan Lewis Hamilton, en zengin sporculardan biri olan David Beckham’ı da geçti.

Dünyanın En Zengin Sporcuları Kim?

Lewis Hamilton’un yanı sıra dünyanın en zenginlerinden birini de Real Madrid’de oynayan Galli futbolcu Gareth Bale oluşturuyor. 114 milyon sterlin geliri bulunan Bale’ı, 107 milyon sterlinle boksör Anthony Joshua takip ediyor. Manchester United’lı yıldız Paul Pogba ise 50 milyon sterlin gelire sahip. anadolu casino

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir