Ana Sayfa karma 13 Nisan 2020

Konveyör Bant Sistemleri

Konveyör Bant Sistemleri

Sürdürülebilir sanayi ekipmanları arasında yer alan konveyör bant sistemleri makine sektöründe gerekli bütün malzemelerin taşınması sağlanır. Ağırlığa karşı elverişli olan konveyör bantlar mekanizma zerinde her türlü malzemenin akışını ve sevk e dilmesini sağlar. Her tür malzemenin güvenli bir şekilde aktarılmasını sağlayan konveyörler, altta rulo sistemine sahip olan ve üzerinde dönen tek parça bantların oluşturduğu sistemlerdir. Firmamız aracılığı ile üretilen konveyör sistemleri sektörün önde gelen kuruluşlarında güvenle kullanılır.

Konveyör Bant Sistemleri Nasıl İşler?

Konveyör bant sistemlerinde sonsuz dişli mekanizması yer alır. Kanca ve kovalar yardımı ile dönen bu dişliler bandı hareket ettirir ve üzerindeki malzemenin ikinci noktaya taşınmasını sağlar. Dönen mekanizma bandı kavrar ve konveyör sistemi malzemenin sökülüp savrulmasını engeller. Her türlü eğime karşı elverişli olan bantlar uzun ömürlü olmaları nedeni ile inşaat ve makine sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Silindirler aracılığı ile gerçekleştirilen taşıma işleminde konveyör orta kısımda bulunan makaralardan destek alır ve malzemenin bandın ortasında birikmesine engel olur.

Konveyör Bant Sistemlerinin Kurulumu

Konveyör bant sistemleri ile çok sayıda çeşitli malzeme taşınabilir. Çok yönlü olarak çalışabilen bant konveyör sayesinde özellikle yük taşımacılığı firmaları işlerinde kolaylık sağlamaktadır. Firmamız sektörel bazda gerçekleştirdiği bant konveyör sistemleri ile her koşula uygun konveyörleri hazırlayarak firmaların kullanımına sunar. Oldukça uygun fiyatlara kapsamlı taşımacılık işlemlerinden kurtaran firmamız düzgün yüzeyi bulunmayan malzemelerin taşınması için en profesyonel konveyör bant sistemlerini müşterilerine sunar.

Birçok farklı özelliği ve çeşidi bulunan konveyör bantlar arasından konveyöre uygun malzemeyi tercih ederek kullanan firmamız özellikle şeker sanayinde kullanılacak birçok konveyör çeşidinin üretimini sağlamaktadır. Yığma malzemeyi kusursuz taşıyan bantlı konveyör sistemlerine sahip olmak ve konveyörler hakkında detaylı bilgi almak için sizler de firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

http://agtkonveyor.com/

 

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir