Ana Sayfa karma 15 Haziran 2019

İngilizce Öğrenirken Yapılan Yanlışlar

İngilizce öğrenmek bazen sıkıntılı süreçleri de içerisinde barındırabilmektedir. Bu sıkıntı süreçlerden en az zararla öğrenimi tamamlamak ise kesinlikle kolay İngilizce ile mümkündür. Kendinize olan güveni kazanmanız ve yaptığınız yanlışları düzeltmeniz için gereken süreyi kendinize tanımanız gerekir. Bunları yapmadığınız takdirde İngilizceyi ya yanlış öğrenirsiniz ya da hiç öğrenemezsiniz.

Yabancı dil olarak İngilizce dilini seçen kişilerin başlıca yaptıkları hatalar mevcuttur. Bu hatalar ile sıklıkla karşılaşıldığından ve bu hataların sonuçlarının ağır olabildiğinden bunlara biraz değinmez istedim. Yabancı dil ile konuşurken öncelikli olarak kafanızda kural düşünmeyi bırakmanız gerekmektedir. Eğer birisiyle İngilizce konuşuyorsanız kural düşünmeyi bırakın ve bir an önce nasıl biliyorsanız öyle konuşmaya başlayın. Ayrıca bu işi bir görev ya da zorunluluk olarak yapmamanız gerekiyor. Öğrenme sürecinizin yavaş ilerlemesi sizin yeteneksiz olduğunuzu kanıtlamaz. Unutmayın tüm insanlar ana dili olarak en az 1 tane dil zaten biliyor. Bu yüzden kendinizi motive ederken kolay İngilizce öğrenilmeyeceğinin de farkında olmanız gerekiyor.

Dil öğrenme sürecinde meraklı bir yapıda olmanız oldukça önemlidir. İngilizce dil yapısı konusunda merak ettikleriniz araştırın. İnternet üzerinden sürekli olarak kolay İngilizce öğrenme teknikleri hakkında araştırmalar yapın. Hatta araştırmalarınızı sadece dil öğrenmek amacıyla yapmayın. Aklınıza gelebilecek her türlü konuda araştırmanızı İngilizce olarak yapın ve merak ettiğiniz bilgilere İngilizce olarak ulaşmaya çalışın.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir