Ana Sayfa GÜNDEM, karma 4 Mart 2018

Pera Mezat Kartpostal Müzayedelerine İnternetten Göz Atın

Geçmişe ait objeleri ve eşyaları biriktirmeyi seviyorsanız siz de bir koleksiyoner olabilirsiniz. Bunun için çeşitli müzayedelerden haberdar olmak ve sergilere katılmak anlamında kesinlikle Pera Mezat’ı incelemelisiniz. 2010 senesinde kurulan ve müzayedecilik anlamında en başarılı isim olduğunu söyleyebileceğimiz şirket kültürler arası köprü konumundadır. Çağdaş Türk sanatını dünyaya tanıtmasının yanı sıra geçmişe ait objelerin de en iyi şekilde değerlendiği alanlardan biri olmaktadır.  Bunlardan biri olan kartpostallar koleksiyon haline getirmesi en eğlenceli objelerden biridir. Kartpostal koleksiyonu yapmak için siz de Pera Mezat müzayedelerine ve sergilerine göz atabilir ya da bunları daha yakından görmek için İstanbul Beyoğlu içerisinde bulunan Pera Mezat galerisine de gelebilirsiniz.

Diğer koleksiyon çeşitlerine göre daha az zahmete gireceğiniz kartpostal koleksiyonu için yine de desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bunun için Pera Mezat size koleksiyon danışmanlığı sunabilir. Kurumlara ve kişilere özel olarak sunulan bu danışmanlık hizmeti sayesinde elinizde bulunan kartpostalları nasıl değerlendireceğiniz konusunda bir fikriniz olacaktır. Ayrıca şirket sizin için kartpostal bulunabilecek alanlar hakkında da size yardımcı olacaktır. Kartpostal müzayedelerine katılarak birbirinden farklı kartpostallara ulaşabilirsiniz. Üstelik bunun için salonlara gitmenize de gerek yok. Çünkü Pera Mezat müzayedeleri internet ortamına da taşıdığı için internet üzerinde düzenlenen müzayedelere katılarak ilgi çeken kartpostallara evinizde bilgisayarınızdan da kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Koleksiyonculuk hakkında size çok yararı dokunacak olan Pera Mezat bit pazarı gibi ikinci el ürünleri bulabileceğiniz alanları da ayağınıza kadar getirecektir. Bünyesinde birçok kartpostal koleksiyonu olan şirkete ulaşarak, kendi koleksiyonunuza dahil etmek istediklerinizi seçebilirsiniz. Bunları galeriye giderek birebir görme fırsatına da erişebilirsiniz. 2010 senesinden beri kültürel anlamda yaptığı faaliyetlerle tanınan firma sanat ve antika galerisi olarak alanında öncü olmaya devam etmektedir. Siz de kartpostal koleksiyoneri olarak danışmanlık hizmeti alabilir, yeni kartpostalları koleksiyonunuza dahil edebilir ya da sergileri inceleyebilirsiniz. Kağıt para, antika, jeton ve daha sayabileceğimiz birçok farklı objenin koleksiyonunu bulabileceğiniz şirket içerisinde yararlanabileceğiniz ekspertiz hizmetiyle de elinizdeki antikaların değerini daha iyi anlayabilirsiniz.